Paberist saab rõivas
Sihtgrupp: II-IV kooliaste
Soovituslik: 4.-6. klassidele, 7.-9. klassidele, 10.-12. klassidele
Eesmärk: Õpilane mõistab lõigete ja konstrueerimise olemust ja võimalusi; oskab kasutada erinevaid materjali töötlemise viise; disainib rõivaeseme ja/või komplekti; mõistab materjalide omadusi ning kasutusvõimalusi ja -piiranguid.
Seos õppekava üldosaga: Õpituba aitab omandada õpi- ja suhtluspädevust, koostööoskusi, arendab käelisi oskusi ning ilumeelt.
Seos ainekavaga: Tehnoloogia õppekava – töö lõigetega (vastavalt kooliastmele: mõistmine, kasutamine, valmistamine), materjalide töötlemine, disain. Kunstide õppekava – kunstikultuur, disain ja keskkond.
Õpitoa sisu: Sissejuhatus – konstrueerimine ja lõiked vormide loomisel. Kostüümielementide kavandamine, elementidest terviku loomine rühmatööna. Kostüümi valmistamine (vastavalt kooliastmele kas vabalt paberit voltides/kortsutades/töödeldes või lõikeid kasutades). Kokkuvõte – töö esitlemine, pildistamine, arutelu ja kontekstualiseerimine (mittekantav kostüüm, moekollektsioon).
Vahendid: Inimsuurused mannekeenid, erinevad paberid, teibid, liimid.
Juhis õpetajale: Kaasasoleva õpetaja/saatja roll on innustada õpilasi aktiivselt tegevustes osalema, näidata üles positiivset huvi läbiviidava suhtes ning jälgida, et õpilased käituvad headele tavadele vastavalt, vajadusel täita muid kokkulepitud ülesandeid.
Kestus: 90 min
Rühma suurus: max 16
Õpitoa läbiviija: Maie Laik