Meid paelus Kitzbergi näidendi ajastu ja traagiline lugu. Kuigi see, et kedagi ei võeta ühiskonnas omaks teistest erinemise tõttu, on ka tänapäeval vägagi õrn teema, soovime näidata, et tajume kirjandusklassikat selle eheduses ja algses miljöös ning oskame seda siduda enda kaasajaga. Loodame, et meie tõlgendus kirjandusklassikast paneb publiku mõtlema ka sellele, mis on tänapäeva maailmas valesti.August Kitzbergi „Libahundi“ esietendusega avati 1911. aastal Endla teatrimaja. Kutselise teatri 25., 50. ja 75. aastapäeva tähistati näidendi uuslavastusega. Tragöödia on olnud avatud mitmesugustele tõlgendustele. Lavastajad on kujutanud etnograafiliste elementide abil rahvuse minevikku, lisanud psühholoogilist läbielamist rõhutava laadi kõrval ka müstilist ja sümbolistlikku värvingut, analüüsinud inimese ja aja vahekorda, rääkinud eetikaprobleemidest ning vastandanud vabadusiha orjameelsusele ja vaimupimedusele. Olulise teemana jääb kõlama ka kompromissitu nooruse võitlus kõige tardunuga, mis sageli peitub näilise elutarkuse taha.
„Libahunt“ on kujunenud üheks menukamaks eesti algupärandiks. Kevadhooajal jõuab lavale Endla Noortestuudio õpilaste nägemus.
lavastaja
trupp Ingomar Vihmari juhendamiselautor
August Kitzberglava Annika Uibo ja Teresa Pulk
heli Maria Kallau ja Grete Kivikas
inspitsient Anna-Maria Pink
mängivad Endla Noortestuudio õpilased Auris Aleksandrov, Maria Kallau, Grete Kivikas, Aneth Kond, Elisabeth Kužovnik, Saara Kuum, Madis-Markus Lind, Nicole Marchesani, Anna-Maria Pink, Jaanika Rohtla, Helen-Carol Sepp, Silver Teearu, Madis Tropp, Annika Uibo, Annabel Vaarma, Joanna Maria Vahenõmm, Anu Vainu, Keily-Merilyn Vilgats
Kestus 1 h 10 min (etendus on ühes vaatuses).
Esietendus 15. veebruaril 2017 Valges saalis.
Esietendus 15. veebruaril 2017 Valges saalis.
Meedias
22.03.2017 Tagasivaade libahuntide aega (Laura Kiviselg, Pärnu Postimees)14.02.2017 "Libahundi" lugu paneb mõtlema, mis on pildil valesti (Karin Klaus, Pärnu Postimees)