„Inimesed kujutlevad et nad on teineteise lähedal, aga tegelikult on nende vahel terved linnad, mäed ja metsad…“
Üks naine. Üks telefon. Üks kõne.
See viimane.
Naise hüvastijätt mehega, kes on valinud teise.
Hoolimata armastusest.
Hoolimata valedest.
Või nende tõttu.
Jean Cocteau 1927. aastal kirjutatud näidend „Inimese hääl“ kõneleb meie meeleheitlikust, mõnikord ennasthävitavastki vajadusest inimliku läheduse ja tähelepanu järele ning võitlusest tühjusega eetris – iga telefoni öeldud lause, olgu ta siis tõde või vale, võib jääda viimaseks.
Endlas toob Cocteau legendaarse näidendi lavale Ervin Õunapuu, kes ütleb: „Silmakirjalikkus ja valetamine on alati minu teemad olnud. Päriselt või mängult, selles on küsimus. Mida uskuda ja mida mitte. See on minu jaoks alati huvitav olnud,“ ning Naist kehastav Ene Rämmeld lisab: „Näidend on igivanast teemast, mehe ja naise vahekorrast kuni vôimaliku polügaamiani välja, mida môlemad pooled vôiksid rahulikult aktsepteerida, kui nad teineteist tõesti armastavad.“
lavastaja
Ervin Õunapuu (külalisena)autor
Jean Cocteaukunstnik ja muusikaline kujundaja
Ervin Õunapuu
tõlkija
Tatjana Hallap
valguskunstnik
Margus Vaigur
osades
Ene Rämmeld (külalisena),
Meelis Rämmeld
ning
Franko Mirjam
(Endla Noortestuudio)
või
Tristan Ruusmaa (Endla Noortestuudio)
Meedias
8.05.2024 Kuku Pärastlõuna: SAALIS! Endla teatris näeb loetud kordadel „Inimese häält”. Pariisist on Pärnus rolli tegemas Ene Rämmeld. (Kuku Raadio)
8.05.2024 Ene Rämmeld: see vanainimeste maailm mulle teatris ei meeldinud. (Ott Kilusk, Edasi.org)
6.05.2024 Ene Rämmeld: „Minu väike nina ütles, et kui tubli sa ka ei oleks, see mees jätab su maha. Ükskõik, kas olen tema naine või armuke.“ (Aigi Viira, Õhtuleht) 2.05.2024 Ene Rämmeld: Mul on isegi psühholoogiliselt raske mõelda ennast mahajäetud naiseks. (Anu Jürisson, Pärnu Postimees)30.04.2024 Endlas esietendub monolavastus "Inimese hääl" Ene Rämmeldiga peaosas. (Kristi Raidla, ERR)